Heizohack 10-500KTL
請向賣家詢價
列印
INFO
產品類別
碎木機
品牌/ 型號
Heizohack 10-500KTL
使用時數
300 h
額外選項
整機品
國家
挪威
一般級別
Mascus產品ID碼
B5254513
詳細資料
車體選項
起重機
附屬裝置
Main Equipment
• Feed roller at the outer feed table
• Dedicated hydraulic pump on the machine for feed system
• Crane, discharge spout and flap operated by tractor hydraulics
• Two screens with breaker bars, 60 x 80 mm (G50 chip)
• Three part segmented counter blade
• PTO with freewheel
• Tandem 2 axle chassis
• 500 mm tyres: summer tyres, siped tyres and studded tyres for winter
• Air brakes
• Control panel for mounting in tractor
Crane
• Palfinger Epsilon M70F101
• Supergrip II
• Indexator rotator
Feeding and Discharge System
• Hydraulic feed belt on the outer feed table
• Camera on discharge spout and rear of machine
• Telescopic spout
• Foot pedal control
• Central lubrication
• Galvanised fenders
• Two support legs
Technical Data
• Feeding height: 800 mm
• Feeding width: 877 mm
• Drum diameter: 500 mm with 10 knives